Felhívás a 2024-es Retinoblastoma Nap szakmai konferenciára

2024.05.09.

2024. május 10-én a Nemzetközi Retinoblastoma Hét keretében a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati és Szemészeti Klinikái közösen rendezik meg a Tűzoltó utcai részleg (1094 Budapest, Tűzoltó utca 7-9.) Tantermében a Gyermekszemészeti onkológia: Retinoblastoma és orbita-daganatok című akkreditált szakmai konferenciát. Az érdeklődő szakemberek Zoomon keresztül, élőben is követhetik az előadásokat (Meeting ID: 915 2110 3288, Passcode: retino).

A korábbi évekhez hasonlóan a rendezvény kiemelkedő platformot biztosít arra, hogy a betegséggel foglalkozó szakemberek megosszák egymással tapasztalataikat, kutatási eredményeiket, illetve megvitassák a betegséggel kapcsolatos leggyakoribb kihívásokat és alkalmazott megoldásokat.  A program minden gyermekellátásban résztvevő szakember: gyermekorvosok, szemorvosok, védőnők, nővérek számára érdekes újdonságokat tartogat.

A konferencia  reggel 9:00 órától 15:00 óráig tart, a részletes program ITT érhető el. A rendkívül színvonalas szakmai program tematikája a retinoblastoma betegség korai felismerésének jelentőségére, és annak kezdeti tüneteire is felhívja a figyelmet. Az egyes ellátási területek szakértői emellett bemutatják a legkorszerűbb, nemzetközi standardnak megfelelő diagnosztikus és kezelési lehetőségeket.

Az esemény szervezői, Dr. Csóka Monika egyetemi docens és Dr. Maka Erika egyetemi tanársegéd, arra kérik a résztvevőket, hogy a konferenciát megelőzően töltsenek ki egy rövid anonim kérdőívet. „A kérdőív kitöltésével az előadásokat hallgatók hozzájárulnak ahhoz, hogy a betegségről még több ismeretet szerezzünk, ami komplex módon segítheti a sikeres gyógyítást.” – hangsúlyozta Dr. Csóka Monika.

A részvételi szándékot az OFTEX portálon keresztül jelezhetik a szakemberek.

A szervezők minden érdeklődő jelentkezését örömmel várják!

Kiemelt bejegyzések

Az autoinflammatorikus betegségek klinikumáról háziorvosoknak

Az autoinflammatorikus betegségek klinikumáról háziorvosoknak

Tekintettel arra, hogy ezek a betegségek ritka, többségük ún. ultraritka kórképek, nem-specifikus, egyéb betegségekkel átfedő tünetekkel, a defintitív diagnózis akár éveket is késhet. Egyes felmérések szerint a CAPS-os betegek diagnózisának felállítására csaknem 1,5...

Új gyermeksürgősségi kézikönyv

Új gyermeksürgősségi kézikönyv

„Az első órák teendői” - Amíg a gyermekrohamkocsi megérkezikGyakorlatias kiadvány gyermeksürgősségi szakembereknek A gazdagon illusztrált, könnyen áttekinthető, olvasmányos kiadvány megjelentetésének legfőbb célja, segítséget nyújtani a súlyos, kritikus állapotú...